ÜRETİM TESİSİMİZ

Tabia Botanik ürünleri;

  • 7000 m² açık
  • 3000 m² kapalı

olmak üzere toplam 10000 m² alan üzerinde kurulmuş üretim tesislerinde üretilmektedir.

Tesisler gerçekleştirilen faaliyetlere göre bir birini izleyen ünitelerden oluşmaktadır.

1. Yıkama, Kurutma ve Ayıklama Üniteleri:

Fabrika alanına giren hammaddeler, kalite kontrolünden    geçirildikten sonra yıkama alanında sarsak elek, tamburlu elek,  soğuk su santrifüjü, su buharı santrifüjü makinelerinde doğal olarak temizlenmektedir.

Yıkama aşaması tamamlanan hammadde, kurutma bantlarına geçmekte ve kurutma tüneli ile kurutma havuzunda sıcak kuru hava ile kurutulmaktadır.

Kurutma işlemi tamamlanan hammadde “savurma kulesi”nde toz ve gereksiz parçalarından ayıklanmakta ve kırma ünitesi için hazırlanmaktadır.

2. Kırma Ünitesi:

Altı kırıcı ve üç adet 3'lü ayırma eleklerinden oluşan kırma ünitesinde çekirdekler kırılarak içleri kabuklarından ayrılmaktadır.

                                            

3. Destek Ünitesi:

Tesislerimizin üretim sırasında gereksinim duyduğu buharı üreten buhar jeneratörleri, sıcak su tesisi, soğutucu (Çiller)  ekipmanların yer aldığı ünitedir.

 4. Nem Alma Ünitesi:

Üretime alınma aşamasındaki ürünlerin nem oranlarının yüksek çıkması halinde nemlerini azaltan bantlı ve tepsili kurutma sistemlerinin bulunduğu ünitedir.

5. SC-COEkstraksiyonu  Üretim Ünitesi:

600 litre kapasiteli, çok yüksek basınçlarda üretim yapabilen,  sürekli ekstraksiyon özellikli, tamamen bilgisayar kontrollü sınai ölçekte üretim yapılan ünitedir.

6. Su Buharı Distilasyon Ünitesi:

Tıbbi ve aromatik bitkilerden su buharı distilasyonu ile esansiyel yağlar üretilen  5 kazanlı, toplamda 1350 kg. kapasiteli ünitedir.

7. AR-GE Laboratuvarı

8. Filtre, Şişeleme, Paketleme Üniteleri

9. Depolar

10. İdari Üniteler