AR-GE

Bilinenin ötesindeki yeniyi araştırmadan, geleneksel uygulamaları geliştirmeden ve yeniliklerden yararlanmadan ürün kalitesini yükseltmek ve verimi arttırmak olanaksızdır.  

Tabia Botanik, daha önce üretilmemişleri üretmek, bulunmamışı bulmak,  bilinenin de üretim sürecini değiştirerek  ürünün kalitesini artırarak üretmek üzere yola çıktı.

Amaç bu şekilde belirlenince  her ürünün AR-GE çalışmalarına dayanılarak üretilmesi de kaçınılmaz oldu.

Bunun için  sınai üretimde kullanılan makinaların laboratuvar tiplerinin yer aldığı (1 litre kapasiteli, 750 bar basınçla çalışan SC-CO2 ekstraksiyonu Laboratuvar Sistemi, SFC Süperkritik Akışkan Kromatografi Sistemi / Supercritical Fluid Chromatography System, Laboratuvar tipi  fraksiyonlama sistemi, Laboratuvar tipi 3 litre kapasiteli su buharı distilasyonu sistemi vb.) komple bir AR-GE laboratuvarı kurdu.

Ürettiği yağ ve ekstrelerin  analizlerini GC-MS (Gas chromatography–mass spectrometry)  cihazı ile bizzat gerçekleştirdi, Akredite laboratuvarlarda da sonuçlarını test ettirdi.

Tabia Botanik  bugün başarıyla sonuçlanmış 120 dolayında araştırmayı bu laboratuvarda  gerçekleştirdi ve 120 dolayında  bitkisel hammaddeden kendi belirlediği parametrelerle SC-CO2 ekstraksiyonu  yöntemi ile yağlar ve ekstreler, Wakslar ve hücre suları üretti.

Nar çekirdeği ile  kuşburnu çekirdeğinin  “Tarım Bakanlığı Pozitif Bitki Listesi”ne alınması  bu laboratuvarda yapılan çalışmalar sonucu düzenlenen dosya ile Şirketimizin başvurusu üzerine gerçekleşti.

“Fındık zarı yağının patenti” bu laboratuvarda yapılan üretim sonucunda alındı.

Tabia Botanik ürettiği ürünleri yaptığı program çerçevesinde siz doğa dostlarına sırasıyla sunarken bir yandan da yeni doğal ve saf ürünler konusundaki yaratıcı çalışmalarını sürdürecek, doğal ve saf ürün arayanların  adresi olma konumunu koruyacaktır.