Yüksek Polifenollü Zeytin Çekirdeği Yağı

* Daha yüksek miktardaki siparişleriniz için fabrika ile iletişime geçiniz.
** Stokta bulunmayan ürünler için fabrika ile iletişime geçiniz.
Paylaş

Açıklama:

Türkçe Adı      :Yüksek Polifenollü                                         Zeytin Çekirdeği Yağı

İngilizce Adı    : Olive Kernel Oil

INCI Name       : Olea europaea (Olive)                                      Kernel Oil 

 Zeytin Bileşenleri ve Farmakolojik Etkileri            ( Blog Yazısını Okumak İçin Metni Tıklayınız )

Ürün Açıklaması:

Zeytin yağının  en yararlı biyolojik etkileri çoğunlukla içeriğindeki polifenollerin antioksidan kapasitesine bağlanır (1). Hatta ABD Tarım Bakanlığı Araştırma Merkezi Fizyoloğu Nasir Malik’e göre de “Zeytinyağının sağlığa faydaları yağın  kendisine  değil yüzde 99 oranında fenolik bileşiklerin varlığına bağlıdır. ”

Ancak zeytin yağına antioksidan kapasitesi kazandıran polifenoller yağ çıkarma işlemi sırasında, yağ ve sulu fazlar arasında dağıtılır (5)Hatta, polifenolik bileşiklerin niteliğine göre, sulu fazda yağlı faza kıyasla daha fazla polifenol bulunur (6).

Özellikle, zeytin meyvesinde bulunan polifenollerin sadece % 0.3-1.5'inin meyvelerden zeytinyağına aktarıldığı ve % 40'ının zeytin değirmeni atık kara suyunda olduğu gösterilmiştir (4) (1) .

Tabia botanik zeytin meyvesinin farklı amaçlarla kullanımı nedeniyle (zeytin ezmesi, çekirdeksiz zeytin ürünleri)çıkarılan çekirdeklerinden Süperkritik karbondioksit (SC-CO2) ekstraksiyonu yöntemi ile zeytin çekirdeği yağı üretmektedir.

Yazının Devamını Okumak İçin Tıklayınız

Analiz Raporu Blog

                                    (AYRINTILI ANALİZ RAPORU İÇİN TIKLAYINIZ)

Tabia Botanik  web sitesinin, botaniklerden elde edilen ekstre ve yağların hastalıklar üzerindeki etkileri veya herhangi bir hastalığı iyileştirmesi konusunda, öneride bulunma amacı ve iddiası yoktur. 

Tıbbi tavsiye veya tedavi ile ilgili bilgiler mutlaka  lisanslı uzmanlardan edinilmelidir. 

Tabia botanik web sitesinde bulunan bitki yağ  ve  ekstrelerinin işlevlerine yönelik,kaynak gösterilerek alıntı yapılan araştırma  sonuçları sadece bilgilendirme amaçlı olup,değerlendirme uzmanlara bırakılmıştır.

Tabia botanik saflık ve doğallığın güvencesidir.

* Lütfen yorum yaparken toplumsal kuralları dikkate alınız.