Kızılcık Ekstresi

* Daha yüksek miktardaki siparişleriniz için fabrika ile iletişime geçiniz.
** Stokta bulunmayan ürünler için fabrika ile iletişime geçiniz.
Paylaş

Açıklama:

Türkçe Adı      : Kızılcık Ekstresi

İngilizce Adı     : Cornelian Cherry                                            Kernel Extract 

INCI Name : Cornus mas L. Kernel Extract

Kızılcık (Cornus mas L)  fenolik bileşikler, vitaminler, flavonoidler ve antosiyaninler gibi değerli bir aktif bileşen kaynağıdır. Kızıkcık'tan elde edilen  yağ/ekstre sadece güçlü antibakteriyel değil, aynı zamanda antioksidan özellikler sergilemektedir. (1)

Kızılcığın  temel sağlık yanlısı özellikleri büyük miktarda antosiyaninlerle ilişkilidir.(2) Özellikle kızılcıkta bulunan antisiyonin içeriği, diğer meyvelerde bulunan antosiyaninlerin içeriğini önemli ölçüde aşmaktadır.  (1,2)

Kızılcık ekstresinin bir özelliği de mükemmel bir emülgatör gibi davrandığı ve böyle güçlü bir baz üzerine istenilen birçok ürünün de karıştırılabildiğidir.

Bu özellikleri nedeniyle kızılcık ekstreleri, geniş etki yelpazesine sahip ürünler elde etmek için çok fonksiyonlu malzemeler aramakta olan Kozmetik endüstrisinin “yenilikçi ve çok fonksiyonlu bir hammaddesi”  olarak kabul görmeye başlamıştır.

Tabia Botanik, kızılcık (Cornus mas L.) çekirdeklerinden süperkritik karbondioksit (SC-CO2) ekstraksiyonu yöntemi ile doğal ve saf kızılcık çekirdeği ekstresi elde etmektedir.

SC-CO2 ekstraksiyonu yöntemi ile elde edilen kızılcık çekirdeği ekstresinde yaklaşık % 90 oranında doymamış yağ asitlerinden linoleik asit ve oleik asit bulunmaktadır.(3)

Analiz Raporu İçin Tıklayınız Kaynaklar İçin Tıklayınız

Analiz Raporu Blog

Tabia Botanik  web sitesinin, botaniklerden elde edilen ekstre ve yağların hastalıklar üzerindeki etkileri veya herhangi bir hastalığı iyileştirmesi konusunda, öneride bulunma amacı ve iddiası yoktur. 

Tıbbi tavsiye veya tedavi ile ilgili bilgiler mutlaka  lisanslı uzmanlardan edinilmelidir. 

Tabia botanik web sitesinde bulunan bitki yağ ve ekstrelerinin işlevlerine yönelik, kaynak gösterilerek alıntı yapılan araştırma  sonuçları sadece bilgilendirme amaçlı olup, değerlendirme uzmanlara bırakılmıştır.

Tabia botanik saflık ve doğallığın güvencesidir.

* Lütfen yorum yaparken toplumsal kuralları dikkate alınız.