Buğday Ruşeym Yağı

* Daha yüksek miktardaki siparişleriniz için fabrika ile iletişime geçiniz.
** Stokta bulunmayan ürünler için fabrika ile iletişime geçiniz.
Paylaş

Açıklama:

Türkçe Adı      : Buğday Ruşeym Yağı

İngilizce Adı   : Wheat Germ Oil
INCI Name      :Triticum vulgare ( Wheat )                               Germ Oil

E vitamini aktivitesine sahip, alfa tokoferolün en zengin doğal kaynaklarından biri olan buğday ruşeymi, buğday öğütme endüstrisinin bir yan ürünüdür. 

Buğday ruşeymi yağı ise, yüksek E vitamini, çoklu doymamış yağ asitleri ve uzun zincirli  n-alkanol (yani oktakosanol ve polikosanoller) içeriği ile fiziksel dayanıklılığı / zindeliği arttırmak ve yaşlanmayı geciktirmek gibi bir dizi sağlık yararına sahip bir ürün ve doğurganlık maddesi olarak ve doğal gıda, sağlık ve kozmetik ürünlerinde bir katkı maddesi olarak kullanıldığı belirtilmektedir. (1)

Buğday ruşeym yağı üzerinde yapılan bilimsel çalışmalar binlerle ifade edilmektedir. Bu araştırmalardan biri de Avusturya Viyana Üniversitesi ile  Finlandiya Helsinki Üniversitesinden bir grup bilim insanının gerçekleştirdiği kapsamlı  çalışmadır. (2)

Yazının Devamını Okumak İçin Tıklayınız

 

Tabia Botanik  web sitesinin, botaniklerden elde edilen ekstre ve yağların hastalıklar üzerindeki etkileri veya herhangi bir hastalığı iyileştirmesi konusunda, öneride bulunma amacı ve iddiası yoktur. 

Tıbbi tavsiye veya tedavi ile ilgili bilgiler mutlaka  lisanslı uzmanlardan edinilmelidir. 

Tabia botanik web sitesinde bulunan bitki yağ ve ekstrelerinin işlevlerine yönelik, kaynak gösterilerek alıntı yapılan araştırma sonuçları sadece bilgilendirme amaçlı olup, değerlendirme uzmanlara bırakılmıştır.

Tabia botanik saflık ve doğallığın güvencesidir.

Analiz Raporu Blog

 

                        (AYRINTILI ANALİZ RAPORU İÇİN TIKLAYINIZ)

* Lütfen yorum yaparken toplumsal kuralları dikkate alınız.